Mahalleyi pireler bastı, vatandaş isyan etti

Kahramanmaraş'ın  Darıovası Mahallesi  ,  pire  istilasına uğradı. Mahalle sakinleri ,  pireler  yüzünden vücutlarında yaralar çıktığını söyleyerek yetkilerden yardım istiyor.

haber7
0

Andırın merkeze 20 kilometre mesafede bulunan  Darıovası Mahallesi   pire  istilasına uğradı. Vatandaşlar  pireler  yüzünden evden çıkamazken mahalle muhtarı Duran Çınkır , yetkililere ilaçlama yapmaları konusunda başvurduğunu fakat herhangi bir çalışma yapılmadığını söyledi.

Çınkır , havanın kurak geçmesi nedeniyle pirelerin  Mahalleyi  adeta istila ettiğini belirterek , "Son bir haftadır  pireler  mahallemizi  pire  bastı. Yetkililere bildirdik ama bir türlü netice alamadık. İlaçlanacağını söylediler ama henüz gelen olmadı. Mahalle halkı çok tedirgin , gece uyuyamaz olduklarını söylüyorlar. Gerçekten her yer  pire  dolu. Artık birileri bu işe el atmalı , yoksa daha büyük hastalıklar ortaya çıkacak" dedi.

Mahalle sakinlerinden Meryem Kundakçı ise çocuklarını okula göndermeyecek dereceye geldiklerini ifade ederek , "Pirelerden uykuları yitirdik , evimizin içi , dışı hatta yataklarımıza kadar  pire  doldu. Çocukları ısırıyor ve alerji yapıyor. Bir an önce ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =