Öğrenci soyma çetesi: Bunu bile yaptılar!

Okulların açılmasıyla birlikte  burs  arayışını fırsata çevirmek isteyen dolandırıcıların , Türkiye genelinde binlerce öğrenciyi dolandırdığı ortaya çıktı.

haber7
0

Çeşitli kurumlara “burs” başvurusu yapmak isteyen öğrenciler , arama motoruna girdiğinde bu sitenin sayfasıyla karşılaştı. İlanda her ay 200 lira  burs  verileceği belirtildi. Başvuruyu yapan öğrencilerden kimlik bilgileri istendi , gönderilecek kart ve masraf bedeli olarak verilen hesap numarasına 50 lira yatırılması şartı konuldu.

Başvuruda bulunanlar dolandırıldıklarını anlayınca soluğu savcılıklarda aldı.

Mağdur öğrencilerden Hazal K. , şunları söyledi:

BİLGİLERİM ELLERİNDE

“Kırıkkale Üniversitesi’ni kazandım. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine siteye girdim. Kendimin ve ailemin kimlik bilgilerini mecburen verdim. ‘Size bankamatik kartı göndereceğiz , her ay bankamatikten çekeceksiniz’ denildi.

Masraflar için istenilen parayı yatırdım. Benim gibi sadece burada yüzlerce öğrenci arkadaşım var. Dolandırıcılık söylentileri yayılmaya başlayınca , tekrar siteye girip kontrol ettik. Ama siteye erişim engellenmiş görünüyor.

Önce karakola gittik , onlar çok gelen olduğunu belirterek savcılığa gitmemizi istedi. Savcılığa giderek şikâyetçi olduk. Bizim kimlik bilgilerimiz ellerinde , çok ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =