Çocuğu kandırıp dolandırıcılık yapan çete çökertildi

Telefonda kendilerini polis ve savcı gibi tanıtıp , anne ve babasının tehlikede olduğunu söyledikleri 11 yaşındaki çocuktan 20 bin lira değerinde ziynet eşyası alan dolandırıcı 5 şüpheli , jandarma ekiplerince yakalandı. Şüpheliler , ç

milliyet
0

AA

Ankara Etimesgut Bağlıca Mahallesi nde takibe aldıkları 11 yaşındaki bir çocuğu 13 Eylül de telefonla arayıp , kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan şüpheliler , "Annen ve baban tehlikede" diyerek çocuktan evlerindeki değerli eşyaları , söyledikleri otobüs durağındaki "polislere" teslim etmesini istedi.

Bu sırada iş yerinde olan anne ve babası için endişelenen çocuk , evlerindeki ziynet eşyaları talimatlara uyarak dolandırıcılara teslim etti. Eve döndüklerinde çocuklarından olayı dinleyen anne ve baba durumu jandarmaya bildirdi.

Etimesgut Merkez Jandarma Komutanlığı bünyesinde kurulan özel ekip , çocuğun parayı teslim ettiği otobüs durağının çevresindeki güvenlik kameraları ile o bölgedeki MOBESE kameralarının kayıtlarını incelemeye aldı. Kameralardan şüphelilerin kullandığı aracın plakasına ulaşan ekipler , plakanın kayıtlı olduğu adrese gittiklerinde evin fuhuş suçundan mühürlendiğini gördü.

Jandarma , bunun üzerine mühürlenmeden önce evde ikamet eden şüpheli Tuncay A yı ailesinden öğrenilen yeni adresinde gözaltına aldı.

ŞÜPHELİLER BİRBİRİNİ DEŞİFRE ETTİ , ÇETE ÇÖKERTİLDİ

Tuncay A. sorgusunda ,  dolandırıcılık  çetesinde Gülşah T ye bağlı olduğunu itiraf etti. Tuncay A ya telefondan aratılan ve bir yerde buluşmaları sağlanan Gülşah T. de gözaltına alındı.

Gülşah T. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =