Öğrenci servisini durduran jandarma şoke oldu!

Düzce'de 17 kişilik servis aracına 32  Öğrenci  bindiren servis şoförü jandarmaya yakalandı.

haber7
0

Düzce’de okul servislerine yönelik İl  jandarma  Komutanlığı Trafik ekiplerinin denetimleri bütün hızıyla devam ediyor. Özellikle ilkokul ve ortaokul öğrencilerini taşıyan servislere yönelik yapılan uygulamalarda zaman zaman Bu kadar da olmaz dedirten görüntüler yaşanıyor. Beyköy Beldesi nde İl  jandarma  Alay Komutanlığı Trafik ekipleri , Şehit Ufuk Baysan İlkokulu önünde servis araçlarına yönelik uygulama yaptı.

Denetimler esnasında servis araçlarında öğrencilerin emniyet kemeri takıp takmadıklarını kontrol eden  jandarma  ekipleri , bir servis aracına ilkokul öğrencilerinin balık istifi bindirildiğini fark etti. 17 koltuğu olan servis aracına velilerin gözü önünde 32 öğrenci bindiren servis şoförüne  jandarma  tarafından cezai işlem uygulandı. Uygulama yapan  jandarma  ekipleri , çocukları ile birlikte servisi bekleyen aileleri de uyararak , kurallara uygun öğrenci taşımayan servis araçlarına çocukların bindirilmemesi gerektiğini anlattı. Öğrencileri balık istifi taşıyan servis sürücüsüne bin 14 TL ceza kesildi.

Servis araçları üzerinde uygulama yapan ekipler ayrıca araçların dur levhaları , okul taşıtı uyarı tabelaları , öğrenci koltukları emniyet kemerleri , geri vites lambaları , fren lambaları ile araç içi kamera sistemleri üzerinde de denetimler ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =