Kentsel dönüşümde '500 bin' hedefi

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre , Bakan Mehmet Özhaseki'nin başkanlığında , "Türkiye'de  Kentsel  Dönüşüm ve İstanbul" konulu toplantı gerçekleştirildi.

haber7
0

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki , kentsel  dönüşüm çalışmaları kapsamında İstanbul da 200 bin , Anadolu da ise 300 bin birim  olmak üzere yılda  500  bin bağımsız birimin dönüşümünün hedeflendiğini bildirdi. 

Türkiye genelindeki  Kentsel  dönüşüm konusunun detaylı olarak ele  alındığı toplantıya , Ak Parti Genel Başkan yardımcıları Erol Kaya ve Çiğdem  Karaaslan ile AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet muş da katıldı.

Kentsel dönüşüm hedefleri kapsamında en önemli illerden biri olan  İstanbul un , toplantının en önemli Gündem maddelerinden biri olduğu ve esenler ,  Çamlıca , fikirtepe ve Üsküdar gibi ilçelerde devam eden çalışmaların toplantıda masaya yatırıldığı belirtildi.

Toplantıda ,  Kentsel  dönüşümde yaşanan sorunların Bakanlıkça yakından  takip edildiğinin ilgili taraflara bildirildiği aktarılan açıklamada , finansal  kaynak sorunlarının çözümü ve belirlenen rezerv alanların detayları üzerinde  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =