Bingöl de 22 bölgede geçici güvenlik bölgesi ilanı

Bingöl il merkezi ve 8 ilçesine bağlı 22 ayrı  bölgede  , 20 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında  geçici  özel  güvenlik   bölgesi  ilan edildi.

milliyet
0

DHA

Merkez ve 8 ilçeye bağlı 22 ayrı  bölgede  ilan edilen sokağa çıkma yasağıyla ilgili  Bingöl  Valiliği nce yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada ,  Bingöl  il sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü ve diğer terör örgütlerinin son dönemde yaptıkları terör ve yıldırma eylemlerinin ildeki sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başladığı belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:

"Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız , ekonomik , sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar.  Bingöl  Valiliğimiz , öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması , mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi , devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır. Bu tedbirler ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =