Ünlü kalp cerrahı intihar etti

Hacettepe Üniversitesi öğretim üyesi ünlü  kalp   cerrahı  Prof. Dr. İlhan Paşaoğlu Ankara da evinde  intihar  etti.

milliyet
0

Hacettepe Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. İlhan Paşaoğlu Ankara da evinde  intihar  etti. Sözcü den Saygı Öztürk ün haberine göre ünlü  kalp   cerrahı  İlhan Paşaoğlu’nun intiharı mensubu bulunduğu üniversitede de şok etkisi yarattı. Çankaya’daki evinde  intihar  eden Paşaoğlu’nun ailesine bir mektup bıraktığı ancak bunun kaybolduğu iddiaları da gündeme getirildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer in de  kalp  ameliyatını gerçekleştirmişti. Paşaoğlu nun cenazesi bugün Ankara da toprağa verilecek.

Prof. Dr. İlhan Paşaoğlu kimdir?
1950 yılında Kerkük’te doğdu. 1969 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girip , 1974 yılında mezun oldu. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Toraks ve Kalp-Damar Cerrahisi Anabilim Dalında ihtisasa başlayarak 1979 yılında uzman oldu.
1987 yılında Amerika’ da Wisconsin Üniversitesi’nde  kalp  transplantasyonu konusunda çalışmalarda bulundu. Bir yıl sonra tekrar Hacettepe Üniversitesi’ne dönerek 12.04.1991 tarihinde Profesör oldu. 7 Kasım 1995 tarihinden beri de Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Toraks ve Kalp-Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanlığını yürütmekte. Bugüne kadar 16.000 civarında açık  kalp  ameliyatı gerçekleştirdi. Hacettepe Üniversitesindeki ilk  kalp  nakli ve Türkiye’deki ilk heterotopik  kalp  naklini gerçekleştirdi. Yurtiçi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =