Böyle tören mi olur!

Bolu'da , 2017-18 eğitim- öğretim yılı açılış töreninde uzun süre ayakta sıcak altında bekleyen ilkokul öğrencileri zorlandı.

haber7
0

Karaçayır Mahallesi nde bulunan Gazipaşa İlkokulu nda düzenlenen törene Vali Aydın Baruş , Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz , İl Milli eğitim Müdürü Yusuf Cengiz , öğretmenler , öğrenciler ve veliler katıldı. Saat 11.00 de başlayan tören için 6- 11 yaşlarındaki öğrenciler saat 10.30 da okul bahçesinde hazır bekletildi. İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ve Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ın ardından konuşan Vali Baruş , şöyle dedi:

"Çocuklarımızın gelecekte başarılı birer insan olmasına çok önemli katkılar sağlayacak yeni bir dönemin başlangıcını yapıyoruz. Eğitim süreci toplumların yetişmesinde , bireylerin geleceğe ilişkin umutlarının korunmasında gereklidir. Böylece toplumsal mutluluğun , birlik ve beraberliğin sağlanmasında , ülkelerin medeniyetler arasında ön sıralarda yer almasında çok önemli rolü olan bir süreçtir. bugün vazgeçilmez hale gelen anaokulunu da kapsayan yılları da saydığımızda liseyi bitirene kadar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =