Çanakkale'deki milyonluk tesis artık Suriyeli...

Çanakkale’nin Bayramiç İlçesi’nde , 50 ortaklı Sınırlı Sorumlu Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nce , devletten alınan 4 milyon TL kredi ile kurulan Süt Sığırcılığı Tesisi , iflas etti.

haber7
0

Bayramiç İlçesi’nde , 50 ortaklı olarak Sınırlı Sorumlu Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nce , 2010 yılında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğü’nden (TEDGEM) alınan 4 milyon TL kredi ile örnek Süt Sığırcılığı Tesisi kuruldu. Kooperatif , süt besiciliği için 300 baş gebe inek satın aldı. Kooperatifin kurulmasından 2 yıl sonra ortaklardan biri , yolsuzluk ve usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla  Bayramiç  Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından görevlendirilen 2 müfettişin besi çiftliğinde yaptığı inceleme sonunda soruşturma başlatıldı. Kooperatifin TEDGEM’den aldığı kredinin de çok büyük bir bölümünün vadesi geldiği halde geri ödemesi yapılmadı. Kooperatif , bu sıkıntılı durumdan kurtulmak ve borçları ödemek için konkordato (anlaşmalı iflas) ilan etti. Ancak , bu süreçte yedieminde bulunan inekler ve  milyonluk  tesisteki ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =