Balıkçılara erken hamsi avı uyarısı

Piraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Arslan , "Erken başlayan dönem , yine  erken  bitecektir. O nedenle hamside zamanından önce sezon açılışını kesinlikle istemiyoruz" dedi.

haber7
0

Piraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Arslan , palamuttan umudunu kesen balıkçıların hamsiye yöneldiklerini belirterek , "Erken başlayan dönem , yine  erken  bitecektir. O nedenle hamside zamanından önce sezon açılışını kesinlikle istemiyoruz." dedi.

Arslan , AA muhabirine yaptığı açıklamada , 1 Eylül de başlayan yeni av sezonunda geride kalan 2 haftalık dönemde Doğu Karadenizli balıkçıların umduklarını bulamadığını söyledi.

Palamut avının kötü başladığını dile getiren Arslan , "Sezon öncesi  balık  için işaretler iyi değildi.  palamut  avının kötü başlayacağını tahmin ediyorduk ki beklentilerimiz doğru çıktı. Doğu Karadeniz de bu  balık  av miktarda avlanıyor.  palamut  bu sezon şimdilik yüz güldürmüyor." diye konuştu.

Arslan , palamutta umduğunu bulamayan balıkçının diğer türlere yöneldiğini ifade ederek , şu anda özellikle istavrit avcılığının söz konusu olduğunu kaydetti.

Avcıların yöneldiği bir diğer balığın ise  hamsi  olduğuna dikkati çeken Arslan , Karadeniz in bazı bölgeleri ile Marmara da  hamsi  avcılığı gerçekleştirildiğini söyledi.

Arslan , hamside sezonun  erken  açıldığını , bunu kesinlikle istemediklerini vurgulayarak , şunları kaydetti:

"Geçmişte  palamut  avının kötü başladığı dönemlerde balıkçılarımız eylül aylarında  hamsi  avına ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =