AB Bakan Çelik ten S-400 açıklaması

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer  Çelik  , “Herhangi bir NATO müttefiki Hava savunma sisteminizi geliştirmenize yardımcı olmak istiyoruz dedi de biz mi kabul etmedik?"dedi.

milliyet
0

AA

Avrupa Birliği

Türkiye nin bu konuda kaygı taşımadığını vurgulayan  Çelik  , şunları kaydetti:"Türkiye Cumhuriyeti büyük devlettir , her koşul altında güvenliğini sağlar , zaafa düşmez. Türkiye 55 ülkenin koalisyonunun DEAŞ’la mücadele konusunda başaramadığını tek başına başarmıştır. Darbe girişiminden 1 ay sonra , ordumuz yara almışken , Türk ordusu Suriye’ye girmiştir ve DEAŞ’ı Türkiye’nin sınırlarından temizlemiştir."

DEAŞ terör örgütünün Türkiye’nin sınırlarından temizlenmesinin aynı zamanda NATO ve Avrupa sınırlarından da temizlenmesi anlamına geldiğini belirten  Çelik  , Türkiye nin bu yönde çalışmayı sürdüreceğini ifade etti.

İNGİLTERE YE ÖVGÜ

Terör mücadelede iş birliği konusunda İngiltere nin tutumunu öven  Çelik  , "Doğru yaklaşım nedir? Doğru yaklaşım İngiltere nin yaklaşımıdır. Bir NATO müttefiki olarak bir NATO müttefiki ile bir araya geliyor , milli muharip uçağı geliştiriyor , savunma sanayisi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =