Atina yolculuğu kâbusa döndü

Londra’dan Atina’ya uçakla gitmek isteyen Geoff Lye nin  yolculuğu  , yaşadığı aksaklıklar yüzünden 33 saat sürdü. İngiliz emeklinin Yunanistan’a ulaşmak için bindiği uçaklardan biri havada alev aldı.

milliyet
0

milliyet.com.tr

British Airways ile Londra’dan Atina’ya gitmeye çalışan Geoff Lye’nin normal koşullar altında 4 saat sürmesi gereken  yolculuğu  , 33 saat sürdü. İki uçuşu iptal edilen 67 yaşındaki İngiliz emekli Lye’nin bindiği uçaklardan biriyse havada alev aldı.

Salı günü yerel saatle 13.35’te uçağa binmeyi planlayan Lye , kokpitteki ikaz lambası problemi nedeniyle sonraki uçuşu bekledi. 17.00’deki uçuş da kabin ekibi fazla çalışacağı için iptal edildi.

O gece havayolu şirketi yolcuları otelde ağırladı ve Lye’nin sevgilisiyle Atina’ya  yolculuğu  bir gün ertelendi. Ertesi gün çiftin bindiği uçak ise patlama seslerinden sonra havada alev aldı. Lye , “Ateistim ama ben bile dua ettim. Arkamda oturan yolcular , motordan çıkan alevi görebildiklerini söyledi” ifadesiyle olayı anlattı.

Bu uçak da zorunlu olarak Heathrow Havalimanı’na inince , çiftin uçuşu akşama kaldı. Lye ve arkadaşı Salı günü Atina’ya gitmeye çalışırken Perşembe gününün ilk saatlerinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =