Japon teknoloji devi İstanbul'a geldi!

 İstanbul  Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli çevre ve enerji yatırımlarından biri olan katı atık yakma ve enerji üretim tesisi için imzalar atıldı.

haber7
0

Japon  teknoloji   devi  Hıthachi ile Makyol konsorsiyumunun kazandığı ihale sonrasında  İstanbul  Büyükşehir Belediyesi’nde sözleşme imza töreni düzenlendi.

Başkan Kadir  Topbaş  , 2. 6 milyar liralık yatırım ile hem çevrenin korunacağını hem de 1 buçuk milyon kişinin evsel elektrik ihtiyacının karşılanacağını belirterek , “Sıradan bir iş değil , son  teknoloji  ile model olacak bir proje” ifadesini kullandı.

SIRADAN BİR İŞ DEĞİL

2017 yılının ikinci çeyreğinde Türkiye ekonomisinin yüzde 5.1 büyüme göstererek önemli bir başarı sergilediğine dikkat çeken  Topbaş  , “Bugün İstanbul’da toplam 256 kilometre raylı sistem çalışması devam ediyor. Dünya’da bunun bir örneği yok. Sadece raylı sistemlerde yaklaşık 36 Milyarlık bir yatırımdan söz ediyoruz. Yer altında 15 bin kişi çalışıyor. Ulaşımdan sonra en büyük yatırımı çevreye yapıyoruz. Bugün burada imzalarını attığımız proje ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =