Uber e erişim engeli getirilmesi talebi

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk , ulaşım platformu  Uber  e Türkiye den  erişim   engeli   getirilmesi  gerektiğini söyledi: "İçişleri Bakanlığımızın ,  Uber  çatısı altında görev  yapan şoförlerin ulusal güvenliğimizi tehdit ed

milliyet
0

AA

    İstanbul Taksiciler Esnaf Odası ile Ortadoğu Turizm ve Seyahat  Acentaları Derneği iş birliğinde Kurtköy de düzenlenen "Türkiye için Ortadoğu  Pazarının Önemi ve Turizm Alanında Yaşanan Sorunlar" paneli öncesi gazetecilere  açıklama yapan Külünk ,  Uber  in yasaklanması için gerekli kurumların çalışma  başlatması gerektiğini kaydetti.

     Uber  in Türkiye de kaydı bulunmadığını ve vergi ödemediğini vurgulayan  Külünk , vergisini veren ve alın teriyle çalışan işçilerin emeğinin gasp  edildiğini ifade etti.

    "Uber , dışarıdan konuşma , gel Türkiye nin hukuk kuralları içerisinde  yerini al. Bu taksiciler devlete karşı nasıl yükümlülüklerini yerine getiriyorsa  sen de getir." diyen Külünk ,  Uber  in bazı ülkelerde yasaklandığını , Maliye  Bakanlığı , İçişleri Bakanlığı , Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu başta olmak  üzere ilgili kurumların bu konuda harekete geçeceğine inandığını aktardı.  

    Külünk , "Bilgi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =