Hakkari   Valiliğinden  ,  Hakkari   Baro  Başkanı Serdar Işık'ın , öldürülen 4 işbirlikçiyle ilgili olarak yaptığı açıklamaya  yalanlama  geldi.

haber7
0

Hakkari  Valiliğinden  , valiliği ziyaret eden Diyarbakır , Van ve  Hakkari   Baro  başkanlarının , Vali Cüneyit Orhan Toprak ın adını kullanarak , SİHA ile biri ölü , 3 ü yaralı ele geçirilen 4 terör örgütü iş birlikçisinin sivil oldukları ve piknik amacıyla orada bulunduklarına ilişkin açıklamasının gerçekle bağdaşmadığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada , Diyarbakır  Baro  Başkanı Ahmet Özmen , Van  Baro  Başkanı Murat Timur ve  Hakkari   Baro  Başkanı Serdar Işık ın , "Hakkari Valisi ile yaptığımız görüşmede yaşamını yitiren Mehmet Temel , İbrahim Sak , Musa Tarhan ve İsmail Aydın ın aslında birer sivil vatandaş olduklarını ve o gün Kanireş olarak tabir edilen mevkide piknik amacıyla bulundukları yönünde bir izlenim edindik. Çok kısa bir tarihte raporlarımızı basın aracılığıyla kamuoyuna açıklayacağız." şeklinde basın açıklaması yaparak , Vali Toprak ın adını kullandıkları ve gerçekle bağdaşmayacak ifadelerde bulundukları ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =