Müge Anlı 2600 yıllık tarihi eserler buldu!

 Müge   Anlı  8500  yıllık  Antik şehirde iz sürdü. Arkeolojik kazıya katılan  Müge   Anlı  Edirne Enez de antik eser aradı.

milliyet
0

Hafta içi her gün atv ekranlarında yayınlanan Tatlı Sert in sunucusu  Müge   Anlı  ya geçtiğimiz sezon bir teklif geldi. Emekli öğretmen Celal Karataş ,  Anlı  yı ve ekibini Temmuz ayında Tekirdağ Enez de yapılan kazı çalışmalarına davet etti. Bu davet üzerine  Anlı  , sezon arasında Edirne nin şirin ilçesi , 8500  yıllık  geçmişe sahip olan Enez deki arkeolojik kazı çalışmalarına katılmak üzere yola çıktı. Enez de Sait Başaran tarafından düzenlenen arkeolojik kazıya Kültür ve Turizm Bakanlığından aldığı izinle katılan  Müge   Anlı  ,  tarihi  eserlerin tahribatına karşı farkındalık sağlamak adına bu projede yer aldı.  Anlı  yı emekli öğretmen Celal Karataş , Enez Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Sait Başaran karşıladı.

Anlı , burada kazı ekibi ve Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz le bir araya geldi.  Müge   Anlı  kazı evindeki yemeğin ardından 1978 yılından bu yana Enez in  tarihi  güzelliğini gün yüzüne çıkaran Prof. Dr. Sait Başaran ve emekli öğretmen Celal Karataş la kısa bir Enez turu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =