Bakan kuru üzüm fiyatlarını açıkladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın çekirdeksiz  kuru  üzüme alım garantisi getirileceği yönündeki açıklaması  üzüm  üretici ve ihracatçısını sevindirdi.

haber7
0

Ege  kuru  Meyve ve Mamulleri İhracatçı Birliği Başkanı Birol Celep yaptığı açıklamada ,  Bakan  Fakıbaba nın Manisa da rekolte tahminine ilişkin yaptığı açıklamada üreticilere "Üzümü 4 liranın altında sattırmayacağız" mesajını verdiğini , ilk üzümün kilogramını 4 lira 10 kuruştan satın aldığını hatırlattı.

Yeni sezonda çekirdeksiz  kuru  üzüm rekoltesinin 313 bin ton olacağının tahmin edildiğini ifade eden Celep , "Bakan Fakıbaba nın çekirdeksiz  kuru  üzümü 4 liranın altında sattırmayacağı yönündeki açıklaması gayet normal , bunun düşük bir fiyat olduğunu düşünmüyorum. Bu rakam , hem üretici hem de ihracatçı için uygun. Biz 313 bin ton ürünün hepsini satarız" dedi.

Celep yaptığı açıklamada , Türk üzümünün diğer ülke üzümlerine göre üstün özelliklere sahip olduğunu , dünyada aranan bir marka haline geldiğini belirterek iyi bir ihracat sezonu beklediklerini kaydetti.

Kuru üzümün yaklaşık yüzde 80 inin Avrupa ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =