Demokratlar Trump la anlaştı

ABD deki Demokrat Partililer , genç göçmenlerin korunması konusunda Cumhuriyetçi Başkan  Trump  la anlaşma sağladıklarını açıkladı. Ancak Beyaz Saray henüz bir açıklama yapmadı.

milliyet
0

ABD deki kaçak yabancı gençlerin sınır dışı edilmekten korunması için Demokratların Başkan Donald  Trump  ile anlaştıkları bildirildi. Demokrat Parti Temsilciler Meclisi ve Senato grubu başkanları Nancy Pelosi ve Chuck Schumer ayrıca sınırların daha iyi korunmasını öngören yasa üzerinde de mutabakat sağlandığını ve yasanın Meksika sınırına duvar çekilmesini öngörmediğini açıkladı.

Beyaz Saray ise uzlaşma sağlandığına dair bir açıklama yapmadı.  Trump  ın sözcüsü Sarah Sanders , Demokrat Partili politikacıların açıklamalarını kısmen yalanladı. Sanders , Twitter hesabından Beyaz Saray daki buluşmada sınır güvenliğinin ele alındığını ancak duvar örülmemesi yönünde karar alınmadığını duyurdu.

Başkan  Trump  ile yapılan görüşmede , ebeveynleriyle ABD ye gelen yüz binlerce yabancı gence geçici korunma statüsü tanıyan DACA olarak adlandırılan program ele alındı. Bu program sayesinde gençlerin sınır dışı edilmesi önlenmiş ve çalışma yasağı kaldırılmıştı.  Trump  bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =