Meclis te 156 kişilik icapçı ekibi oluşturuldu

TBMM de 15 Temmuz benzeri bir durumla karşılaşılması halinde her an göreve hazır  156   kişilik  bir ekip oluşturuldu. Ekibin Ankara dan çıkışı yasak.

milliyet
0

TBMM yeni dönemde güvenlik önlemlerini artırıyor. TBMM İdare Amiri Salim Uslu , Meclis’te alınacak yeni güvenlik önlemleri hakkında bilgi verirken , özellikle 15 Temmuz benzeri bir durumla karşılaşılması durumunda nasıl bir hareket planı izleneceği üzerinde de durulduğunu ve buna göre yeni önlemler alındığını söyledi. 15 Temmuz gecesi Meclis’te bazı odaların ve sığınağın anahtarının bulunamaması gibi sorunlarla karşılaşılan Meclis’te , her gece belli alanlarda nöbetçi bulundurma kararı alındı. Ayrıca , eskiden devlet memurları arasında yaygın olan bir uygulamaya da dönüldü.

ANKARA DIŞI YASAK

Bu uygulama hakkında bilgi veren Uslu , Meclis’te çilingirinden ışıkçısına , güvenlik elemanına kadar  156  kişiden oluşan bir ekibin , evlerinde her an göreve çağrılma durumuna karşı hazır bekletileceğini bildirdi. Devlet memurluğu sisteminde “icapçı” denilen bu uygulama ile Meclis’teki nöbetçi sayısının üzerinde bir ekibin de her an görev yerine ulaşabilecek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =