Okulun ilk günü çocuğunuzu yakından izleyin

Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk , “Okul , sınıf ve yaşın getirdiği değişimler  Okulun  ilk günlerinde oldukça riskli bir süreci beraberinde getirdiğini söyledi.

haber7
0

Okul , sınıf değişimi ve yaşın getirdiği bir takım değişimlerin  Okulun  ilk günlerinde öğrencilerin riskli bir süreç yaşamasına neden olduğunu belirten Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk , “Okulun ilk günlerinde arkadaş grupları yeni arkadaşlar edinirler. Bunlar çocuklar için riskli ortamlardır. Çünkü çocuklar bu değişimlerin hem kendileri hem de arkadaşları tarafından fark edilmesini isterler” dedi.

Yapılan araştırmalara göre bir çocuğun bağımlılık yapıcı bir maddeye başlaması için ‘sosyalleşme baskısı’ ve ‘merak’ gibi iki önemli neden olduğunu bildiren Prof. Dr. Mücahit Öztürk , “Her ikisi de bu değişimlerin yaşandığı dönemlerde en çok tetiklenen durumlardır. Bu yüzden anne babaların çocuklarını okula başladıkları ilk günlerde biraz daha  yakından  takip etmelerini ve izlemelerini öneriyoruz. Çocuklar ancak bu sayede riskli dönemi güvenli bir şekilde aşabilirler” dedi.

Okul aileden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =