6 ayda 2,6 milyar lira harcandı
Etiketler:

Bakan Arslan , Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından hazırlanan "Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü 3 Aylık Pazar Verileri Raporu"nu açıkladı.

haber7
0

Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan , bu yılın haziran sonu itibarıyla sayıları 76 ,6 milyona yükselen mobil abonelerin kesintisiz iletişimi için Türk Telekom , Turkcell , Vodafone ve diğer işletmeciler tarafından yılın ilk 6 ayında yapılan yatırım tutarının 2 ,6  milyar  lirayı bulduğunu söyledi.

Haberleşme sektöründeki sabit telefon hizmeti abone sayısının geçen yıl sonu itibarıyla 11 ,1 milyon , makineler arası iletişim (M2M) abonesinin ise 4 milyon olduğunu anımsatan Arslan , sabit hat abone sayısının 11 milyona gerilerken , M2M abone sayısının 4 ,2 milyona çıktığını bildirdi.

Mobil hat abone sayısının ise 76 ,6 milyon yükseldiğini belirten Arslan , "Şu anda mobil telefonda penetrasyon oranı yüzde 96 ya ulaşmış durumda. Makineler arası iletişim abone sayısı ve 0-9 yaş aralığındaki nüfusu çıkardığımızda , mobil penetrasyon oranı yüzde 108 ,2 yi buluyor yani vatandaşlarımızın önemli bir bölümü hala iki , hatta üç ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =