Ünlü oyuncu ameliyat masasında öldü: Frank Vincent kimdir

Rol aldığı sinema filmleri ve dizilerde genellikle sert gangsterleri canlandıran  oyuncu   Frank   Vincent  hayatını kaybetti.

hurriyet
0

 78 yaşındaki  Vincent  ın kalp ameliyatı geçirdiği sırada meydana gelen komplikasyonlar nedeniyle hayata veda ettiği belirtildi.

The Sopranos dizisinde canlandırdığı Phil Leotardo karakteriyle hafızalara kazınan  Vincent  , Martin Scorsese nin Raging Bull (Kızgın Boğa) Goodfellas (Sıkı Dostlar) ve Casino filmlerinde de kamera karşısına geçmişti.

1939 yılında ABD nin Massachusetts kentinde dünyaya gelen  Frank   Vincent  , gençlik yıllarında müzik dünyasında kariyer yapmaya başladı. Ancak sonra 1976 yılında aniden karar değiştirerek sinemaya geçiş yaptı. Düşük sbütçeli The Death Collector adlı gangster filminde Joe Pesci ile birlikte kamera karşısına geçti.

 

Filmi izleyen Martin Scorsese ,  Vincent  ın performansından çok etkilenince ona Raging Bull (Kızgın Boğa) filmi için rol teklif etti. Daha sonra da sürecek olan ortak çalışmaları böylece başladı.  Frank   Vincent  , 1980 ve 90 larda Spike Lee nin Do The Right Thing , Jungle Fever filmlerinde rol aldı.

Frank  Vincent  , 2006 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =