Boyun fıtığı neden olur? Boyun fıtığı belirtileri...

Mesleki deformasyonlardan biri olan  Boyun   fıtığı  nedir? Parmak uçlarından kola ve boyuna uzanan hat boyunca ağrı hissi en büyük habercisi olan  Boyun  fıtığının  belirtileri  nelerdir?

haber7
0

Boyun  fıtığı  ,  Boyun  omurları arasındaki kıkırdağın omurilik kanalına doğru yer değiştirmesi sonucu kola gelen sinirlere ve omuriliğe baskı yapması ile oluşan hastalıktır.  Boyun  omurları omurga sisteminin en hassas omurlarıdır. Bu nedenle boynun her yöne hareketini sağlayan disk yapısında görülen kayma ve hasar  Boyun  bölgesine zarar verir. Genellikle mesleki hastalık olarak tanımlanan  Boyun  fıtığının tedavi ve önlemi alınmazsa hastanın felç olma ihtimali yüksektir.

Boyun  fıtığı   neden  olur?

Boyun  fıtığı  genellikle; öğretmen , şoför , bedensel olarak ağır işler yapanlar ve masa başında çalışanlarda daha fazla görülür. Omurlardaki disk zedelenmesi olan  Boyun   fıtığı  ilerleyen yaşlarda kireçlenmeyle birleşerek kol ve bacaklarda probleme ve refleks sorunlarına yol açabilmektedir.  Boyun   fıtığı  zorlama ve ağır kaldırmaya bağlı olarak ortaya çıktığı gibi büyük ölçüde de stresle beraber gelen sinir kasılmaları ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =