Denizi yok ama Japonya'ya balık ihraç ediyor

Denize 65 kilometre uzaktaki Gümüşhane’de enerji üreten barajlarda kurulu 11  balık  işletmesinde yılda 3 bin ton  balık  üretiliyor.

haber7
0

Denize 65 kilometre uzaktaki Gümüşhane’de enerji üreten barajlarda kurulu 11  balık  işletmesinde yılda 3 bin ton  balık  üretiliyor. Bu balıklardan bazıları ise en çok  balık  tüketilen ülkelerden birisi olan Japonya’ya ihraç ediliyor.

Gümüşhane Valisi Okay Memiş , tekneyle Kürtün ilçesi sınırlarındaki Özkürtün Barajı’na açılarak bir süre teknenin dümenini eline aldı , burada faaliyet gösteren işletmelere ait  balık  üretim kafeslerini yerinde inceledi ve balıkları yemledi.   Torul Kaymakamı ve Kürtün Kaymakam Vekili Mustafa Karali , İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan , Gıda , Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Edip Birşen ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü İlbeyi Aydın’ın da eşlik programda işletme sahipleriyle görüşerek sorunlarını dinleyen Vali Memiş , üreticilerin talepleriyle ilgili notlarını aldı.   Harşit Çayı üzerinde enerji üretimi amacıyla yapılan Torul ve Kürtün barajlarının toplam göl alanlarının 6 ,5 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =