Sur Emniyet Müdürü Asuman Karacık, kadınların umudu oldu

DİYARBAKIR merkez  Sur  İlçesi  Emniyet  Müdürlüğü ne 9 ay önce atanan  Asuman   Karacık  , yüzlerce olayı çözmenin yanı sıra ilçedeki esnafı makamında ağırlayarak sorunları dinlemeyi sürdürdü. Gece geç saatlere kadar görevi başında ol

milliyet
0

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

Canan ALTINTAŞ- Burak EMEK/DİYARBAKIR ,

Sur İlçesi nde oturanları ve esnafı sık sık makamında ağırlayan  Asuman   Karacık  , merkeze gelemeyen  kadınların  da evlerini ziyaret ederek sorunlarını dinliyor. Aile İçi şiddet , işsizlik , yoksulluk gibi bir çok konuda kadın ve erkeklerin sorunlarını dinleyen  Karacık  , sorunları rapor halinde Valilik , Kaymakamlık ve  Emniyet  Müdürlüğü gibi kurumlarla paylaşarak çözüm üretmeye çalıştığını söyledi. İlçede ki esnaf ve vatandaşların büyük sevgi duyduğu  Karacık  ın ilçeye gelmesiyle huzur ve güvenin arttığını belirten vatandaşlar , ilçe halkı olarak kendisinden çok memnun olduklarını ,  Karacık  ın rahatlıkla kendileriyle iletişim kurabildiğini söyledi.

İlçe  Emniyet   Müdürü   Asuman   Karacık  ,  Sur  İlçesi nde sokakların daha önce karanlık olduğunu insanların tedirgin olduğunu belirterek , şöyle dedi:

"İnsanlar , cüzdanım çalınır , kapkaça ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =