Son dakika... Çöldeki IŞİD gelinleri kampından ilk görüntüler

Sayıları 1400 ü bulan kadın ve çocukların tutulduğu kamptakilerin birçoğu Türk , Rus , Tacik ve Azeri. Binlercesi öldürülen , hayatta kalanların ise gizli hapishanelerde tutulduğu teröristlerden birinin eşi , "Çoğumuz buraya kocalarımızla

milliyet
0

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

milliyet.com.tr

Terör örgütü  IŞİD  in Irak ta kökü kazınıyor. Halifelik ilan ettiği toprakları hızla yitiren örgütün binlerce üyesi öldürüldü , yüzlercesi gizli cezaevlerinde tutuluyor.  IŞİD  li teröristlerin eşleri ise , Musul un güneyindeki bir kampta tutuluyor. Sayıları 1400 ü bulan kadınlar ve çocuklar , ilk kez görüntülendi.

Çöldeki kampa giren Rus yayın kuruluşu Russia Today , çadırların altındaki minderlerde uyuyan  IŞİD  gelinlerinin bir intikam saldırısının korkusuyla yaşadığını aktarıyor.

RT nin yayınladığı görüntülerde yer alan bir kadın , "Çoğumuz buraya kocalarımızla geldik. Buraya savaşmaya veya öldürmeye gelmedik , yaşamaya geldik" diyor.

Ancak kampa gelen herkes aynı amacı taşımıyor. Bir kadın , kampa getirildiğinde aralarından bir başka kadının kendini havaya uçurmaya kalktığını ve askerlerin intihar saldırganını vurduğunu aktarıyor.

Bir başka ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =