Barzani: Bedel ödemeye hazırız

Mesut  Barzani  , 25 Eylül'de yapacakları bağımsızlık referandumunun tüm halkın kararı olduğunu belirterek ,  Bedel   ödemeye  hazır olduklarını söyledi.

haber7
0

Irak Bölgesel Kürt yönetiminin 25 Eylül de yapacağı bağımsızlık referandumu kapsamında Akre ilçesinde düzenlenen şenlikte konuşan Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut  Barzani  , referandumla ilgili görüşlerini aktardı. Kürt sitelerinde yer alan habere göre  Barzani  , referandum kararının ulusal ve tarihi bir karar olduğunu , bütün çabalarına rağmen neden  Irak  la başarılı bir birliktelik yaşanmadığı sorusunu herkesin sorması gerektiğini belirterek , "Çünkü  Irak  ta geçmiş akliyet söz konusudur.  Irak  ortaklık kabul edecek bir akliyete sahip değil. Referandumun ertelenmesini isteyenler kayda değer bir alternatif sunmuyor. Bunca acı ve kederin ardından  Kürdistan  halkı kendi kaderini tayin etmek istiyor" dedi.

"BEDEL ÖDEMEYE HAZIRIZ" Mesut  Barzani  , 100 yıldır beklediklerini , kendilerine "Bekleyin" diyenlerin ajandasında hiçbir zaman doğru zaman olmadığını ifade ederek , "Kürdistan halkının ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =