Dünya devinin CEO suna tutuklandı

Dünyanın en büyük et işleme şirketlerinden JBS nin  CEO  su Batista nın , finansal piyasayı manipüle etmek suçlamasıyla tutuklanmasına karar verildi.

milliyet
0

AA

Brezilya da dünyanın en büyük hayvansal gıda üreticilerinden JBS şirketler grubunun  CEO  su Wesley Batista , geçen nisan-mayıs aylarındaki geniş kapsamlı yolsuzluk operasyonunda şirketin üst düzey yöneticilerinin başsavcılık ile yaptıkları iş birliği anlaşması sürecinde finansal piyasalardan kar elde etmek için içeriden öğrendiği bilgileri kullanarak finansal piyasayı manipüle etmek suçlamasıyla süresiz bir şekilde önleyici olarak tutuklandı.

Wesley Batista nın yanı sıra JBS nin sahiplerinden kardeşi Joesley Batista hakkında da tutuklama kararı verildi. Ancak Federal Yüksek Mahkeme Yargıcı Edson Fachin , Joesley Batista nın , yolsuzluk operasyonunda başsavcılık ile yaptığı iş birliği anlaşmasını ihlal ettiği şüphesiyle pazar gününden başlayarak 5 gün süreyle geçici olarak hapsedilmesine karar vermişti. Joesley Batista nın tutukluluk hali , 5 günlük geçici sürenin dolmasından sonra da devam edecek.

Federal polisin tutuklama emrine göre , Batista kardeşlerin , grubun ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =