Kumpas mağduru emekli albay korsan nöbetinde

Balyoz ve Askeri Casusluk davaları nedeniyle ordudan tasfiye edilen  emekli   albay  Eryaşa , Aden Körfezi’nde korsanlara karşı Türk gemisini koruyor.

milliyet
0

İzmir’in Foça İlçesi’ndeki Batı Görev Grup Komutanlığı’nda 3’üncü Hücumbot Komodoru olarak görev yapan Deniz Kurmay  albay  Koray Eryaşa’nın başarılarla dolu meslek hayatı , 3 Ağustos 2010 tarihinde İstanbul merkezli Askeri Casusluk soruşturmasıyla kabusa döndü. Casusluk davası kapsamında evinde yapılan aramalarda devlete ait çok sayıda gizli belge ve bilgi bulundurduğu iddiasıyla 5 yıl 7 ay ceza alan Eryaşa , 22 Eylül 2011 tarihinde de Balyoz Davası kapsamında tutuklandı. Bu davadan da 16 yıl hapis cezası aldı. Cezaevindeyken emeklilik dilekçesi verip  emekli  olan Eryaşa , 4 yıl tutuklu kaldı. Kumpasın ortaya çıkmasıyla da yeniden yargılama sonucu iki davadan da beraat etti.

Ancak FETÖ’nün amacı gerçekleşmiş Kurmay  albay  Eryaşa’nın zorunlu emekliliğiyle tasfiyesi gerçekleşmişti. Bu nedenle Eryaşa çok sevdiği mesleğine bir daha dönemedi.

‘KIZLARIM İÇİN’

O da geçinebilmek için bir denizcilik şirketinde çalışmaya başladı. Kuru yük gemisinde zabitlik yapan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =