Dünya devinden flaş karar! Türkiye ofisini kapattı

Türkiye’de mağaza açması yılan hikayesine dönen ABD’li perakende devi Wal-Mart , İstanbul’daki bölgesel satın alma  ofisini  kilidi vurdu.

haber7
0

Türkiye’de mağaza açması yılan hikayesine dönen ABD’li perakende devi Wal-Mart , İstanbul’daki bölgesel satın alma  ofisini  kilidi vurdu. Çalışanların sosyal medyadan veda mesajları yayınladığı ofiste 10 kişi çalışıyordu.

2013 yılında Dubai’deki satın alma merkezini kapatarak Türkiye’ye taşıyan Wal-Mart’ın hevesi kısa sürdü. Geçtiğimiz günlerde çalışanlara yapılan tebligata göre şirket İstanbul merkezli satın alma  ofisini  kapatma kararı aldı. Uzun yıllardır  Türkiye  perakende pazarına girip girmeyeceği tartışılan Wal-Mart 2013 yılında Türkiye’yi daha yakından izlemek ve bölgesel satın almanın merkezi haline getirmek için bir  karar  alarak yeni bir ekiple yola koyuldu.

Bu ekibin asıl amacı perakende sektörünü yakından izlemek , gerekli raporlamaları yapmak ve Orta Doğu bölgesinin satın almasını regüle etmekti. Bu süreçte Ürdün , Mısır ve Türkiye’den yapılan ciro 5 milyon dolar seviyesine kadar yükseldi. Ancak şirket son ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =