Doların gözü Merkez Bankası'nda

Dün günü 3.4485'den kapatan dolar/TL yükselişini ikinci güne taşıyarak uluslararası piyasalarda 3.4600 seviyesinden işlem görüyor.

haber7
0

Dolarda küresel güçlenme eğilimi ve buna paralel gelişmekte olan ülke para birimlerinde görülen değer kaybıyla 3.46 lı seviyelere yükselen dolar/TL de bugün  Merkez   Bankası  nın (TCMB) faiz kararı açıklamaları ve ABD verileri takip edilecek.

TCMB nin bugün saat 1400 da sonuçlarını açıklayacağı Eylül ayı PPK toplantısında politika faizi ile koridorunun alt ve üst bantları ile geç likidite penceresi (GLP) faizini sabit tutması , ortalama fonlama maliyetinin de bu ay yüzde 12 civarında seyrini sürdürmesi bekleniyor.

Reuters ın 17 kurumun katılımı ile yaptığı ankete katılan tüm kurumlar Eylül de kısa vadeli faizlerin sabit tutulmasını bekliyor. (Full Story)

Bankacılar faiz oranlarında değişiklik beklemedikleri için PPK metninde yer alan görüşlerde yapılabilecek değişikliklere odaklanacaklar.

Öte yandan bankacılara göre PPK nın ardından ise piyasalarda yön belirleyebilecek gündem maddesi ise ABD de açıklanacak Ağustos ayı enflasyon verileri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =