Wal-Mart, Türkiye’deki bölgesel satın alma ofisini kapattı

Türkiye’de mağaza açması yılan hikayesine dönen ABD’li perakende devi Wal-Mart , İstanbul’daki  bölgesel   satın   alma   ofisini  kilidi vurdu. Çalışanların sosyal medyadan veda mesajları yayınladığı ofiste 10 kişi çalışıyordu.

hurriyet
0

2013 yılında Dubai’deki  satın   alma  merkezini kapatarak Türkiye’ye taşıyan Wal-Mart’ın hevesi kısa sürdü. Geçtiğimiz günlerde çalışanlara yapılan tebligata göre
şirket İstanbul merkezli  satın   alma   ofisini  kapatma kararı aldı. Uzun yıllardır  Türkiye  perakende pazarına girip girmeyeceği tartışılan Wal-Mart 2013 yılında Türkiye’yi daha yakından izlemek ve  bölgesel   satın  almanın merkezi haline getirmek için bir karar alarak yeni bir ekiple yola koyuldu.

Bu ekibin asıl amacı perakende sektörünü yakından izlemek , gerekli raporlamaları yapmak ve Orta Doğu bölgesinin  satın  almasını regüle etmekti. Bu süreçte Ürdün , Mısır ve Türkiye’den yapılan ciro 5 milyon dolar seviyesine kadar yükseldi. Ancak şirket son dönemlerde e-ticarette yaşanan gelişmelerin ardından bazı ülkelerde operasyonlarını küçültme kararı almıştı. Bu karar doğrultusunda İstanbul’daki ofisi de kapattığı öğrenildi.

10 KİŞİLİK EKİP
Wal-Mart , buradaki ofisten yaptığı  satın  almalar ile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =