‘Sıfırcı hocalar’ın dili tutuldu

Birçok yatırım bankası yüzde 5.1 büyüyerek dünyayı şaşırtan Türkiye ile ilgili büyüme tahminleri revize ederken sıfırcı  hocalar  sessiz.

haber7
0

Kamuoyunda ‘sıfırcı hoca’ olarak bilinen uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları Türkiye’nin ikinci çeyrekte yüzde 5.1 büyümesi karşısında sessiz kalarak , Türkiye’ye karşı çifte standart uygulamaya devam ediyor. Önceki gün başta Japon Nomura olmak üzere , Goldman Sachs , Morgan Stanley ve J.P. Morgan gibi uluslararası yatırım bankaları  Türkiye  ile ilgili büyüme tahminlerini yukarı yönlü revize ederken , verdiği notlarla küresel sermayeye yatırım mesajı veren sıfırcı hocalardan bu kez ses seda yok. 

NOT KIRARKEN HIZLILAR

Özellikle , yıl başında açıkladığı bir raporda  Türkiye  için yüzde 3.2’lik büyüme öngörüsünde bulunan Standard and Poor’s’un (S&P) , ‘not kırma’ konusunda hiç beklemezken , ‘büyüyen Türkiye’yi görmezden gelmesi dikkat çekiyor. Bir diğer kredi derecelendirme kuruluşu  Fitch  ise 21 Haziran’da Türkiye’nin büyümesini yüzde 4.7 olarak revize etmişti. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =