iPhone 8, iPhone 7 den ne kadar farklı
Etiketler:

Apple ,  iPhone  un 10. yılına özel olarak düzenlediği etkinlik kapsamında bir ilke imza atarak karşımıza üç yeni  iPhone  modeli ile çıktı. Bizde en dikkat çekici modellerden birisi olan  iPhone  8 ile geçtiğimiz yıl satışa sunulan  iPhone  7

hurriyet
0

Apple ın yeni amiral gemisi  iPhone  8 , bir önceki nesil  iPhone  7 ye göre ne tür yenilikler sunuyor?  iPhone  7 sahipleri ,  iPhone  8 e geçmeli mi?  iPhone  8 ile  iPhone  7 arasındaki farklılıklar neler?

iPhone 6 dan bu yana duyurusunu gerçekleştirdiği tüm  iPhone  modellerinde küçük farklılıklar dışında aynı tasarımı kullanan Apple ın , yeni  iPhone  modellerinde radikal bir değişim sunması bekleniyordu. Ancak , bu değişimi sadece  iPhone  X modeline uygulayan Apple ,  iPhone  8 Plus modelinde geçtiğimiz yıl satışa sunulan  iPhone  7 ile aynı tasarımı kullanmaya devam ediyor.

Yeni  iPhone  modellerine güç veren Apple A11 Bionic yonga seti , 4 adet Mistral adı verilen işlemci çekirdeğinin yanı sıra yüksek performans için geliştirilen 2 adet Monsoon işlemci çekirdeğine ev sahipliği yapıyor.

iPhone 7 ise gücünü 2.34 GHz hızında çalışan dört çekirdekli bir işlemci olan A10 Fusion dan ve PowerVR Series7XT Plus grafik biriminden alıyor.

2 adet Hurricane ve 2 adet Zephyr işlemci çekirdeğine ev sahipliği yapan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =