‘Semt pazarlarında  denetimler artmalı’

Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Songör , gıda denetiminin tüm satış mecralarında birden uygulanması gerektiğini belirterek , “Denetimlerin sıkı olması güzel ama denetimlerin sadece organize perakende sekt

milliyet
0

EKONOMİ SERVİSİ

Songör , “Bizde her ürün , her gün kontrol edilirken yükümlülüklerimizi yerine getirmemize karşın eksiklerimiz çıktığında ceza yediğimiz durumlar olabiliyor. Ama diğer yandan güneşin altında tavuk , peynir ya da zeytin satılıyor , bunlar maalesef hayatın gerçekleri” diye konuştu.

Mustafa Songör , Türkiye’deki perakende sektörünün toplam büyüklüğünün 675 milyar lira olduğu ve bunda gıda perakendesinin payının 225 milyar lira seviyesinde bulunduğu bilgisini de verdi. 

300 bin istihdam

GPD’nin üyeleriyle 105 milyar lira ciro ve 35 bin satış noktasında 300 binin üzerinde istihdam başta olmak üzere pek çok ekonomik katma değer yarattığını da ifade eden Songör , sektörün nitelikli gelişimini sürdürdüğünü de kaydetti.

Songör , GPD olarak  10 Ekim’de dördüncüsünü düzenleyecekleri ‘Ortak Gelişim Kongresi’nde perakendeci , tedarikçi ve tüketici için ‘Kazan-Kazan-Kazan’ anlayışı çerçevesinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =