ABD'den antivirüs programı devine yasak!

 ABD  İç Güvenlik Bakanlığı , tüm devlet kurumlarının Rus siber güvenlik geliştiricisi  Kaspersky  Lab şirketinin ürünlerini 3 ay içinde kullanıma kapatmaları gerektiğini duyurdu.

haber7
0

ABD İç Güvenlik Bakanlığı nın konuyla ilgili yazılı açıklamasında , kurumların 30 gün içinde kullandıkları Kaspersky programları ile ilgili rapor sunmaları , 2 ay sonra başka bir ürüne geçiş planlarını sunmalarını , 3 ay içinde de şirketin ürünlerini kullanmama planlarını uygulamaya başlamaları gerektiği belirtildi.

Açıklamada , "Bu eylemler ,  Kaspersky  ürünlerinin federal bilgi sistemleri için oluşturduğu enformasyon güvenlik risklerine dayanıyor. Bakanlık ,  Kaspersky  nin bazı temsilcilerinin Rus istihbaratıyla ve diğer hükümet organlarıyla olan bağlantılarından endişe duyuyor" ifadelerine yer verildi.

"ABD NİN SUÇLAMALARI KANITLARA DAYANMIYOR"

Öte yandan  Kaspersky  Lab ,  ABD  yönetiminin kendisine yönelttiği suçlamaların sahte ve yanlış bilgilere dayandırıldığını , şirketin herhangi bir hükümetle siyasi bağlantılarının veya yakın ilişkilerinin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =