Mersin den Antep fıstığı atağı

 Mersin  Büyükşehir  Belediyesinin desteğiyle hayata geçirilen "Antepfıstığı Tomurcuğunu  Mersin  de  Yeniliyor" projesi kapsamında üreticiler hasada başladı.

milliyet
0

AA

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve  Antep   fıstığı  Araştırma  Enstitüsü Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Antep  fıstığı  Tomurcuğunu  Mersin de Yeniliyor" projesi kapsamında üreticiler fıstık hasadına başladı. 

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre , Silifke ,  Gülnar ve Mut ilçelerinde fıstık üretiminde kalite ve verimi artırmaya yönelik  kırsal kalkınma projesiyle bölgedeki ekonomik hayata katkı sağlandı.

Bu kapsamda  Antep   fıstığı  yetiştiriciliği konusunda uzman kurum ve  kuruluşlarla hareket eden belediye ekipleri , yöre halkını desteklemek amacıyla 5  mahalleye kavlatma makinesi ve yıkama eleği kurdu.

Gülnar Kuskan Mahalle Muhtarı Hasan Hüseyin Türkşen , bu sene hasadın  beklentilerin üzerine çıktığını belirtti.

Teknik personellerin sürekli gelerek budama , aşılama ve gübreleme  eğitimleri verdiğini bildiren Türkşen , "Bedelsiz fidanlar verdiler. Vatandaş  önceden çok fazla ilaç da verse yine verim alamıyordu ama ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =