Finans sektörü hakem heyetlerinde zirvede

Bakan Tüfenkci , bu yılın 8 ayında tüketici  hakem  heyetlerine 363 bin 474 başvuru yapıldığını , en fazla başvurunun finansal hizmetler sektörüyle ilgili olduğunu söyledi.

haber7
0

Gümrük ve Ticaret Bakanı  Bülent Tüfenkci  , bu yılın 8 ayında tüketici  hakem  heyetlerine 363 bin 474 başvuru yapıldığını belirterek , en fazla başvurunun 181 bin 181 ile finansal hizmetler sektörüyle ilgili olduğunu bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre , Alo 175 Tüketici Danışma Hattı nı bugüne kadar 237 bin 316 kişi aradı. Günlük ortalama çağrı sayısı bine ulaşırken , başvuruların yüzde 39 ,14 ünü ayıplı mal ve hizmetler , yüzde 20 ,49 unu abonelik sözleşmeleri , yüzde 16 ,76 sını mesafeli satışlarla ilgili konular oluşturdu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bakan Tüfenkci , tüketicilerin bilgilendirilmeleri ve yasal haklarını kullanmaları anlayışıyla çalıştıklarını ifade etti.

Bilinçli bir tüketici profili oluşturmayı hedeflediklerine işaret eden Tüfenkci , tüketicilerden haklarını çekinmeden aramalarını istedi.

HAKKINDA EN ÇOK BAŞVURU YAPILAN ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =