Yabancı ekonomistlerden Türkiye'ye büyüme övgüsü

Commerzbank Kıdemli Gelişmekte Olan Piyasalar Ekonomisti Ghose ve Rabobank Gelişen Piyasalar Kur Stratejisti Matys Türkiye'nin  büyüme  oranını değerlendirdi.

haber7
0

Commerzbank Kıdemli Gelişmekte Olan Piyasalar Ekonomisti Ghose ve Rabobank Gelişen Piyasalar Kur Stratejisti Matys , Türk ekonomisinin vites yükselttiğini ve Türkiye ye yatırım konusunda güvenin geri geldiğini söyledi. Matys ayrıca , Dolar/TL , bu yılın sonuna kadar 3 ,35 seviyelerine kadar gerileyebilir dedi.

Commerzbank Kıdemli Gelişmekte Olan Piyasalar Ekonomisti Tatha Ghose , Türkiye nin ikinci çeyrekte elde ettiği yüzde 5 ,1 lik büyümeye ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada , Türk ekonomisinin vites yükselttiğini ve Türkiye ye yatırım konusunda güvenin geri geldiğini söyledi.

Turizmin Türk ekonomisinin başarısında önemli bir faktör olduğunu ve gelişme kaydettiğini ifade eden Ghose , Türkiye ye gelen turist sayısının normal seviyelere ulaştığını , bunun da cari açık konusunda önemli bir gelişme olduğunu vurguladı.

Ghose , Türkiye nin ikinci çeyrekte daha geniş tabanlı bir gelişme gösterdiğini ifade ederek , ikinci çeyrek büyümenin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =