Ordu'da fındık 8 liradan işlem gördü

Ordu'da serbest piyasada geçen hafta 9  liradan   işlem  gören 50 randımanlı kabuklu fındığın kilogram fiyatı 8 liraya düştü.

haber7
0

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Selami Akarsu , oda binasında gazetecilere yaptığı açıklamada ,  fındık  fiyatında artış beklerken tam tersi durumla karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

Kent genelinde 50 randımanlı kabuklu fındığın kilogram fiyatının 8  liradan   işlem  gördüğü bilgisini veren Akarsu , "Bazı manav ve tüccarlarda bu rakam 7 ,70 liraya kadar düşüyor." dedi.

Fındık piyasasında yaşanan belirsizliğin , tüm üreticileri üzdüğünü dile getiren Akarsu , devreye sokulan Toprak Mahsulleri Ofisinin ise sektörü ayakta tuttuğunu aktardı.

Altınordu ilçesine bağlı Karapınar Mahallesi nde depo kiralayan TMO nun üreticilerden Giresun kalite fındığın kilogramını 10 ,5 , levant kalite fındığın kilogramını ise 10  liradan  aldığını anımsatan Akarsu , TMO ya olan ilginin ise gün geçtikçe arttığını ifade etti. 

Serbest piyasa şartlarına göre TMO nun üreticilere adeta ilaç gibi geldiğini vurgulayan Akarsu , "TMO da şu anda tüm ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =