Avustralya'da 'tatlı ayrana' yoğun ilgi

Türk girişimci Özdemir , ayranı ekşi bulan Avustralyalıların talepleri üzerine çikolatalı-muzlu , karpuzlu ve çikolata-kahveli  tatlı  ayran üretti.

haber7
0

Sydney Fuar ve Kongre Merkezi’nde 11-14 Eylül de düzenlenen fuarda Türk kökenli Avustralyalı iş adamı İbrahim Özdemir tarafından üretilen ve marketlerde yerini alan probiyotik  tatlı  meyveli ayranlar tüketiciye sunuldu.

Melbourne da süt ve süt ürünleri üretimi yapan iş adamı Özdemir , AA muhabirine yaptığı değerlendirmede , geleneksel tattaki ayranların Avustralyalılar tarafından ekşi bulunarak yeteri kadar tüketilmemesi üzerine probiyotik meyveli ayran çeşitlerini ürettiklerini söyledi.

Aromalı içecekleri tercih eden Avustralyalıların damak tadına uygun olarak , karpuzlu , çikolatalı-muzlu ve çikolata-kahveli olarak üretilen  tatlı  ayranların büyük ilgiyle karşılandığını belirten Özdemir , "Avustralyalılar ayranı seviyor ama her zaman keşke aromalı olsa dediler. Oradan yola çıktık ve aromalı ayran çeşitlerini çıkarttık , karpuzlu , çikolatalı-muzlu ve moka dedikleri çikolata-kahveli burada çok  ilgi  görüyor." dedi.

Probiyotik ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =