Davut Güloğlu suskunkuğunu bozdu

Karadeniz müziğinin ünlü isimlerinden  Davut   Güloğlu  , 5.5 yıl aradan sonra hazırladığı yeni albümle müzik piyasalarına dönüyor.

milliyet
0

Memleketi Rize de bulunan  Davut   Güloğlu  , 16 eserden oluşan 9 uncu albümünün kısa bir süre sonra piyasaya çıkacağını açıkladı.

5.5 yıl aradan sonra bir albüm yaptığını hatırlatan ünlü şarkıcı , "Sevenlerimiz , Neredesin? diye soruyordu. Genelde en fazla 3 yıl arayla albüm çıkarıyordum. Bu kez ara biraz uzun oldu. İstanbul , Yalova ve Rize de inşaat işleri yapmaya başladım. Bu nedenle biraz yoğunlum oldu ama beklemeye değecek güzel bir albüm geliyor dedi.

"MİCHAEL JACKSON ŞARKILARI ÜZERİNE KEMENÇE ÇALDIM"

Karadeniz müziğini etnik pop tarzında yaptığını ve bu sayede kemençeyi dünyaya sevdirdiğini anlatan  Güloğlu  , "Dünyanın her yerinde albümlerimiz sevilerek dinleniyor. Fransa dan ödül aldık. Küba dan davet edildik. Müziğin bugünkü nesil ve dünya düşünülerek yapılması lazım. Karadeniz de kendi otantiğinde güzel eserler yapılıyor. Genel anlamda Karadeniz müziği bugün Türkiye de en popüler müzik dalı. Pop müzik yaptığımda bile Karadeniz i ve kemençeyi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =