BBP Genel Başkanı Destici: AB ve ABD, Türkiye yi köşeye sıkıştırmak istiyor

Büyük Birlik Partisi (BBP)  Genel   Başkanı  Mustafa  Destici , "Türkiye , Irak Kürt Bölgesel Yönetimi ne (IKBY) eğer referandum  kararından vazgeçmezse sınırlarını kapatacağını ve ekonomik , siyasi , kültürel  bütün ilişkilerini askıya

milliyet
0

AA

BBP  Genel   Başkanı  Mustafa  Destici  , partisinin  Genel  merkezinde düzenlediği basın toplantısında ,  Irak merkezi hükümetinin ,  IKBY nin 25 Eylül de yapacağını ilan ettiği  bağımsızlık referandumuyla ilgili dün aldığı kararı doğru ve yerinde bulduklarını  belirtti.

Kuzey Irak bölgesinde huzur ve barışın Irak ın toprak bütünlüğünün  korunmasından geçtiğini söyleyen  Destici  , Barzani nin Irak Parlamentosunun  kararına rağmen bağımsızlık referandumu konusunda ısrarcı olmasının sırtını  birilerine dayadığının göstergesi olduğuna dikkati çekti.

Destici , "Kuzey Irak ta bir Kürt devleti kurulmuyor. Herkes bunu  bilsin.  ABD  ve İsrail başta olmak üzere emperyalist ve siyonist güçlere uşaklık  yapacak bir devletçik kurulmaya çalışıyor. İslam dünyasının kalbine İsrail nasıl  hançer gibi saplanmışsa , ikinci bir hançeri de Irak ın kuzeyine saplamak  istiyorlar. İslam dünyasının görmesi gereken hadise budur." ifadelerini kullandı.

Türkiye nin bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =