Konut alırken sözleşmeyi unutmayın

İZMİR  emlak  Komisyoncuları Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Güleroğlu , emlakçılık mesleğinin kimlik kazanmasıyla hizmette kalitenin yükseldiğini söyledi.

haber7
0

1999 yılına kadar emlakçılık mesleğinin dernekler aracığıyla yönetilen bir sektör olduğunu ifade eden Güleroğlu , o yıl 216 kişilik bir ekiple daha profesyonel hizmet vermek üzere İzmir  emlak  Komisyoncuları Odası nı kurduklarını hatırlattı.

Güleroğlu , mesleğin belli kurallar içinde yapılmasıyla hem ev sahiplerinin hem de müşterilerin haklarını savunabilecekleri bir sistem geliştirdiklerini belirterek , "Oda nın kurulmasıyla meslek bir kimlik kazandı. 2011 yılında da TS 11816 sayılı yasa çıktı. Bu yasa , emlakçı ofislerinin iki bölümlü olması , kapısının önünde hizmet aracı , bilgisayar donanımıyla ofis olması gerektiğini söylüyordu ve birçok emlakçı bu yasaya uygun hale getirildi" diye konuştu.

"BELGE ZORUNLULUĞU GETİRDİK"

Yasayla birlikte emlakçılık yapacak kişilere belge sahibi olma zorunluluğu getirildiğini vurgulayan Güleroğlu , "Bu saatten sonra yasal gereklilik olarak emlakçılık yapacak herkes bu belgeyi almak zorunda" dedi. Oda nın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =