Rus güvenlik devi Kaspersky e büyük şok

 Rus  Hükümeti ile bağlantıları olduğu iddiaları nedeniyle zor günler geçiren  Kaspersky  Lab , ABD merkezli mağaza zinciri Best Buy tarafından tamamen dışlandı!

hurriyet
0

ABD merkezli mağaza zinciri Best Buy ,  Kaspersky  nin antivirüs yazılımını mağazalarından kaldırdı. Bunun sebebi , ABD li politikacıların  Kaspersky  nin  Rus  hükümetiyle olan bağlantıları hakkındaki endişeleri.

Değişikliğin ardından  Kaspersky  ürünleri Bestbuy.com üzerinde yapılan aramalarda görünmemeye başladı. Mevcut ürün sayfaları ise stoğun tükendiğini söylüyor. Best Buy ,  Kaspersky  ile ilgili herhangi bir inceleme yapmasa da , firma hakkındaki medya raporlarından endişelenmiş görünüyor.

Kaspersky nin dünya çapında 400 milyon kullanıcısı bulunuyor. Ancak ABD basınındaki olumsuz haberler devam ederse yakında kullanıcı sayısı ciddi biçimde düşebilir.

Kaspersky Lab , daha önceki bir açıklamasında Kremlin ile bağlantılarının olduğunu yalanlamış ve değerlendirmelerin adil olmadığını söylemişti.  Kaspersky  yazılımları , tekrar yapılacak bir değerlendirmenin ardından yeniden Best Buy da satışa sunulabilir. Firmanın yazılımları Amazon , Walmart , Target ve Staples gibi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =