İstanbul a su sağlıyordu: Tamamen tükendi!

 İstanbul  a su sağlayan 10 barajın toplam doluluk oranı yüzde 59 a geriledi. Beykoz Çavuşbaşı nda bulunan 9 milyon 600 bin metreküp kapasiteli Elmalı Barajı nda ise su  Tamamen  tükendi.

milliyet
0

AA

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresinden

İstanbul un günlük ortalama su tüketimi 3 milyon metreküp olarak gerçekleşirken  İstanbul  a su sağlayan barajlara hiç yağmur yağmaması halinde mevcut doluluk oranı 172 günlük su ihtiyacını karşılayabiliyor.

Beykoz daki Çavuşbaşı Çayı üzerinde bulunan 9 milyon 600 bin metreküp kapasiteli Elmalı Barajı nda ise su  Tamamen  çekildi. Yüzde 0 ,52 doluluk seviyesine gerileyen baraj , suyun çekilmesiyle devre dışı kaldı.

EN DOLU BARAJ ÖMERLİ

İstanbul a su sağlayan barajlardan kapasite itibarıyla en büyük olan baraj yüzde 162 milyon metreküp su ve yüzde 68 doluluk oranı ile Ömerli oldu. Verilere göre 162 milyon 240 bin metreküp su biriktirme kapasitesine sahip Terkos Barajı nda kullanılabilir su hacmi 101 milyon metreküp ve doluluk oranı da yüzde 62 olarak kaydedildi.

İSKİ den alınan verilere göre Pabuçdere barajı yüzde 59 , Sazlıdere yüzde 45 , Büyükçekmece yüzde 45 , Alibey yüzde 72 , Kazandere yüzde 60 , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =