Gaziantep BB, kentin üst yapısını elden geçirdi

 Gaziantep  Büyükşehir Belediyesi ,  üst  yapı çalışmalarıyla yeşil alanları arttırdı , köprülü kavşaklar yaptı , şehrin  üst   yapısını   elden  geçirdi.

haber7
0

Tarihi , kültürel ve sosyal dokusuyla bölgenin gıptayla baktığı  Gaziantep  , 2014-2017 yıllarında yeni bir yüze kavuştu.  Gaziantep  Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yapı İşleri Şube Müdürlüğü ,  kentin  siluetini değiştiren önemli projelere imza attı. Öncelikle şehir içi trafiğini rahatlatmak için köprülü kavşaklarla alternatif yollar açan Büyükşehir , yeşil alanı arttıran projelerle sosyal alana dokundu. Bu doğrultuda Büyükşehir Belediyesince hazırlanan 95 projenin 65 i tamamlandı , Gazianteplilerin hizmetine sunuldu. 2014-2017 yıllarında Büyükşehrin kasasından bugüne kadar 292 milyon lira çıktı.

Kamuoyunda sıkça tartışılan sıkışan kent trafiğini açmak amacıyla Şahinbey Köprülü Kavşağı , Dr. Asım Güzelbey Köprülü Kavşağı , Bedri İncetahtacı Köprülü Kavşağı ve Kahraman Emmioğlu Köprülü Kavşağı nı yapan Büyükşehir , bu yatırımlara yaklaşık 90 milyon lira harcadı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =