Esenler'de kültür dolu yeni sezon

Esenlerliler , Ekim ayında açılışı yapılacak 2017-2018 yılı "Nizamülmülk  kültür  Sanat Sezonu"nda  kültür  ve sanat  dolu  yepyeni bir  sezon  geçirecek.

haber7
0

Esenler deki kültürel faaliyetleri vatandaşlarla buluşturan  Esenler Belediyesi  Kültür İşleri Müdürlüğü , 2017-2018 yılı "Nizamülmülk Kültür Sanat Sezonu"na özel birbirinden farklı etkinliler için yoğun çalışmalarına devam ediyor. 

Esenler Belediyesi kültür sanat sezonlarına tarihin önemli fikir ve ilim adamlarının isimlerini vererek , hem bu kişilerin eserlerinin ve fikirlerinin günümüzde de yaşatılmasına vesile oluyor hem de yapılan etkinliklerle bu değerli isimleri günümüz tanıtma görevini üstleniyor.

Büyük Selçuklu Devleti’nin büyük veziri “Nizamülmülk”ün doğumunun 1000. yıldönümü vesilesiyle  Esenler Belediyesi  , 2017 - 2018 Kültür Sanat Sezonu nu bu büyük ilim adamına adadı. Sinemadan tiyatroya , konserden sergiye kadar çok sayıda etkinliğin gerçekleştirileceği sezonda ,  Nizamülmülk ü tarihin altın sayfalarına nakşeden "Siyasetname" adlı eseri de , yapılacak programlarla incelenecek.  Esenler  Belediyesi  Kültür İşleri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =