Çete çökertildi! Tam 36 çocuk...

İstanbul'da polis , beş ay süren takip sonucunda Suriye'den ailelerinden bin liraya kiraladıkları çocukları İstanbul'da dilendiren bir çeteyi çökertti.

haber7
0

İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri , İstanbul da özellikle trafikte dilendirilen çocukların para karşılığında kiralanarak getirildiği ihbarı üzerine çalışma başlattı. Beş ay boyunca teknik ve fiziki takibi sürdüren polis , çocukların Halep teki ailelerine bin lira para verilerek kiralandıklarını ve daha sonra getirildikleri  İstanbul  da dilendirildiklerini tespit etti. Çetenin ağına düşen çocuklar bir bir tespit edilirken , takip sonucunda alıkonuldukları yerler belirlendi. Çocukları dilendiren çete üyelerinin de kimlerini tespit eden polis bu Sabah operasyon için düğmeye bastı.

ÜÇ İLDE EŞ ZAMANLI

Başta Hatay olmak üzere Adana ve  İstanbul  da 93 adrese baskın yapan polis Suriye uyruklu 12 çete üyesini gözaltına aldı. Polis zorla alıkonulan ve dilendirilen 36 çocuğu da kurtardı. Çocuklar sağlık kontrolünden geçirilerek Çoücuk Şube Müdürlüğü ne getirildi. Soruşturma çok yönlü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =