Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş Çin de

 Kültür  ve  Turizm   Bakanı  Numan  Kurtulmuş  , bu yıl sonuna  kadar 200 bin Çinli turistin Türkiye yi ziyaret etmesini beklediklerini  söyleyerek "Fakat bu rakam yeterli değil , bu sayının bir milyon olmasını  istiyoruz." dedi.

milliyet
0

AA

Kültür ve  Turizm   Bakanı  Numan  Kurtulmuş  , resmi ziyaret kapsamında geldiği  Çin  in başkenti Pekin’de   Çin   Kültür  Bakan Luo Şugang ile görüştü.  Kültür  Bakanlığı konutunda yapılan  görüşmede , iki ülke arasındaki  Kültür  ve  Turizm  konuları ele alındı.

Çin ve Türkiye arasındaki ilişkileri ve iş birliğini güçlendirmek için  güçlü bir irade olduğunu vurgulayan  Kurtulmuş  , "Turizm alanında iş birliklerimizi  güçlendirmeliyiz. Bütün bu iş birliklerini güçlendirecek yumuşak güç ,  Kültür  ve   Turizm  alanıdır.  Çin  de gelecek yılın Türkiye  Turizm  Yılı olarak ilan edilmesi  Kültür ve  Turizm  Bakanlığının en önemli projesidir." diye  konuştu.

Bakan  Kurtulmuş  , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın da desteklediği  "Türk-Çin Üniversitesi"nin kurulmasının büyük önem taşıdığını dile getirerek iki  bakanlığın bu konu üzerinde hassasiyetle durması gerektiğini söyledi.

HEDEF BİR MİLYON ÇİNLİ TURİST

Bu yıl sonunda 200 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =